Головна | Мій профіль | Вихід | RSS | Реєстрація | ВхідЧетвер, 22.04.2021, 03:15

...


                                       Ви увійшли як Гість
                                       Група "Гости"
Меню сайту
Герб села


On-line перекладач
Введіть текст
с на
Освітні сайти
МОН України
Департамент освіти і науки КОДА
КОІПОПК
Відділ освіти Бориспільської РДА
Райметодкабінет
РБДЮТ
Мій найкращий урок
Сайти регіону
Бориспільська РДА
Бориспільська районна рада
Профспілка працівників освіти
Вісті - новини Лівобережжя Київщини
Свята
Календар України
Архів записів


Центр шевченкознавства

ВІРТУАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ

 

 

 

 

 

При опорному навчальному закладі «Вороньківський НВК» діє Центр шевченкознавства з 11 травня 2016 року. Ідея його створення належить Гриценко Надії Іванівні. Її підтримав директор школи Марченко Сергій Валерійович. Випускник школи, Піскунов Володимир, розробив дизайнерський план для нашого Центру. А втілив його у життя Марченко Валерій Петрович. Але, на жаль,  ніяк не обійтися без фінансової підтримки. Особлива подяка батькам учнів  теперішнього 10 класу, які відгукнулися та допомогли зробити ремонтні роботи у кабінеті. Також не обійшлося без допомоги спонсорів. Експонати допомагав збирати увесь педагогічний та учнівський колектив школи.
До 203-ї річниці з дня народження Т.Г.Шевченка у школі проходила акція «Збережемо Шевченкову славу для нащадків» з метою поповнення експонатами Центру. Зусиллями учнів, батьків та мешканців села музей поповнено  новими експонатами.
Діти, починаючи з першого класу, вивчають біографічні відомості та поетичну спадщину  Великого Кобзаря, але талант Шевченка був вельми різноманітний: він –  не лише геніальний поет, а і мислитель, історик, етнограф, фольклорист, народний художник, перший український мистецтвознавець, погляди якого зберігають свою силу і в наш час. Все це  узагальнено та наочно продемонстровано у  шкільному Центрі шевченкознавства. Зібрані матеріали дозволяють проводити в школі виховну, позакласну та дослідницьку роботу по вивченню спадщини українського генія Тараса Шевченка. Експозиція показує всю складність тодішнього життя і передає неймовірну силу духу Тараса Шевченка, який зі своїх 47 років життя 24 — перебував у кріпацтві, 10 — у засланні, решту — під наглядом жандармів. Життя Кобзаря можна вважати справжнім подвигом у мистецтві, бо він віддав усі свої сили, щоб врятувати український народ, українську культуру, та відкрив перед українцями шлях у майбутнє. Отже, мета Центру – сприяти популяризації біографії та творчості Тараса Шевченка у науковому, освітньому, культурному й літературному просторі.
                    Основні завдання діяльності Центру:
- вивчення життєвої і творчої спадщини Т.Г. Шевченка;
- поширення його ідей і заповітів;
-популяризація його поетичного та художнього доробку;
- організація науково-дослідницької роботи, гуртка екскурсоводів;
- розвиток естетичних уподобань, творчих здібностей учнів;
- виховання патріотичних почуттів, громадянської позиції, національної свідомості, любові до прекрасного.
         У Центрі зберігаються рідкісні видання «Кобзаря» (з 1840 по 2016 роки), репродукції картин Шевченка, вишиті та вирізьблені на дереві портрети поета, значки із зображенням Шевченка, статуетки, листівки із портретом поета, рідкісні дослідження із шевченкознавства тощо. Автографічні твори, зокрема «Щоденник», збірка «Три літа», «Мала книжка», «Буквар для недільних шкіл»,
          У Центрі оформлені такі експозиції: «Дитинство Т.Г. Шевченка», «Велике щастя бути вольним чоловіком», «На Вкраїні милій», «Караюсь, мучусь, але не каюсь», «Шевченко - художник», «Шевченко і Бориспільщина», «Пам’ятники Кобзареві у світі».
Нашому Центру шевченкознавства у цьому році виповниться лише два роки, але про нього вже знають і за межами нашого села Вороньків. Експозицію Центру оглянули  вчителі-філологи з міста Бориспіль, заступники з навчально-виховної роботи, вчителі-історики, вчителі-фізики Бориспільського району, на базі Центру провели історико-краєзнавчу конференцію «Костомаров і Україна». Екскурсоводи Центру систематично проводять для учнів школи та шкіл району оглядові та тематичні екскурсії.
        Керівником Центру Черкуновою Валентиною Олександрівною розроблено цикл екскурсій, позакласних заходів за творами поета. Учні-екскурсоводи пропонують школярам не реєстр великої кількості подій, а в нарисовій формі подають літературно-психологічний портрет Т. Г. Шевченка, акцентуючи при цьому увагу на наявні в Центрі експонати.
Велика робота, яка проводиться в Центрі шевченкознавства, позитивно впливає на розвиток учнівської свідомості, виховання дітей. Пошукова робота дає можливість краще пізнавати спадщину Великого Кобзаря.
 Центр шевченкознавства є складовою частиною навчально-виховного процесу, тут проводяться відкриті уроки, батьківські збори, тематичні екскурсії, зустрічі, семінари, виховні години, бесіди.
Екскурсії до кімнати-музею сприяють популяризації творчої спадщини генія українського народу та утвердження його духовних заповідей, народження в душах сучасних школярів Шевченкового патріотизму, якого так потребує сьогодні Україна від своїх дочок і синів.

        

Форма входу
Наша адреса
08352
Київська область
Бориспілський р-н
с.Вороньків,
вул. Київська 1
тел. (95) 3 - 66 - 82
voronkiv-school@ukr.net
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Наше опитування
Мої улюблені шкільні предмети
Всього відповідей: 979
Відправити SMS
ОСВІТНІ РЕСУРСИ


BOYKO SPORT
Новини Osvita UA
Сергій Марченко © 2021